Trošku jiný pohled na Argentum nitricum

Čím dál více jsem pohlcována a fascinována skutečností, jak blízké jsou si homeopatie a astrologie. Už když jsem homeopatii studovala a při jedné ze supervizí jsme měli možnost porovnat obraz homeopatického léku, který jsme klientce vybrali, s výkladem jejího horoskopu, nevěřícně jsem zírala. Jako by nám astroložka četla z homeopatické materie mediky. Už tehdy jsem zatoužila orientovat se v té na první pohled nepochopitelné změti čar a symbolů. Nyní, když se snažím do astrologie pomaloučku pronikat, utvrzuji se v oněch souvislostech dnes a denně. Pokud můj homeopatický klient zná přesný čas svého narození a je ochoten mi ho sdělit, zobrazím si jeho horoskop (zatím zůstávám u horoskopu narození, i když se moc těším, až zvládnu také tranzity a progrese) a porovnávám.

Při studiu jedné z astrologických publikací jsem narazila přímo na interpretaci obrazů některých homeopatických léků z pohledu astrologie. V konkrétním případu, o němž se dočtete níže, šlo o léky, které vykazují silný vliv vibračního lunárního pole. Ve svých poznámkách jsem vyhledala horoskop pacienta, kterému velmi dobře fungoval právě jeden z nich, lék Argentum nitricum. Užíval ho v nižších potencích (do 30C) zejména v momentech úzkosti před zkouškami, testy (autoškola, maturita …) a fungoval neuvěřitelně. Většinou stačila jedna dávka třicítky.  Lék pomáhal i ve stavech, kdy při zvýšeném emocionálním vypětí pacient trpěl průjmy. A představte si, že tento mladý muž miluje sladké, jehož spotřeba typicky kulminuje při emocionálním vypětí. Když pohlédnete do jeho horoskopu, zjistíte, že se zde objevuje jednoznačná převaha vodního živlu, který má největší zastoupení. Zjednodušeně řečeno voda = naše emoce, prožívání, interakce, vztahy. A tohle všechno se odehrává právě pod vlivem Luny. U zmiňovaného pacienta trůní Luna, Merkur a Lilit v Rybách, ascendent a Mars v Raku, Pluto a Proserpina ve Štíru a navíc ve čtvrtém domě, jemuž  vládne kdo jiný než Luna. Je až neuvěřitelné, co se z toho kolečka dá vyčíst (to já jsem zatím schopná interpretovat nepatrný zlomek a jsem si toho dobře vědomá).

V mém případě se jistě nejedná o žádný fundovaný astrologický rozbor. Celé to píšu spíše jako entrée k informacím z knihy Jana Franka Moderní astrologie a hermetika, z níž si dovolím ocitovat úryvek týkající se právě Argenta nitrica.

Klinická esence Argentum nitricum

Jedním ze základních homeopatických léků, používaných v klinické psychologii a psychiatrii, je Argentum nitricum. V koncentrovaném stavu jistě všichni tuto látku znáte jako lapis infernalis neboli pekelný kamínek, který se dříve používal k odleptávání bradavic. Vazba tohoto preparátu na lunární vibrační pole je patrná hned z několika skutečností.

První z nich je obsah argenta, stříbra. Podobně jako zlato obsahuje stoprocentní sluneční vibrační pole, tak kovové stříbro obsahuje stoprocentní lunární vibrační pole.

Druhou skutečností je fakt, že tento lék se používá především k ovlivňování emočních neharmonických stavů, které, jak víme z astrologie, jsou doménou právě lunární vibrace. V nízkých potencích působí Argentum nitricum na sliznice dýchacího a zažívacího traktu. Není bez zajímavosti, že indikace tohoto léku velmi úzce souvisí s postavením Luny a její aspektací v horoskopu narození člověka. Toto se pochopitelně netýká jen Luny samotné, nýbrž i dvou dalších fenoménů, které jsou součástí lunárního vibračního pole, a těmi jsou obsazení a astrologická kvalita čtvrtého domu horoskopu a jeho mundánní zvířetníkové analogie, kterou je znamení Raka. Indikace tohoto léčiva se objeví téměř vždy, jeli Luna v horoskopu neharmonicky aspektována Saturnem, především však nachází-li se Luna v neharmonické vazbě na Saturna na vrcholu T – kvadratury. To není nic jiného než bod, na který působí oboustranný neharmonický aspekt dvou astrologických prvků, které vůči sobě stojí v opozici neboli stoosmdesátistupňovém úhlu. Psychologicky se tato konstelace projevuje především jako endogenní nebo exogenní psychicky podmíněné depresivní stavy, jejichž příčina tkví opět v emocionální sféře člověka. Objevují se například agorafobie, což je strach z otevřeného prostoru, klaustrofobie, což je opak agorafobie, tedy strach z uzavřeného prostoru. Často se vyskytují výškové závratě a neodolatelná chuť na sladkosti.

I tato poslední skutečnost není bez zajímavosti, protože vodní triplicita zvěrokruhu, tedy znamení Raka, Štíra a Ryb, ovládá ve spektru potravin cukry, uhlohydráty. Z toho vyplývá, že chuť na sladkosti má zřetelnou vazbu na emocionální sféru člověka.

Jednou z velmi efektivních indikací tohoto léčiva je tréma před vystoupením na veřejnosti. To ocení především začínající umělci, herci, zpěváci a muzikanti, kteří přicházejí pravidelně do styku s publikem a kteří ještě dostatečně nezvládli trému před publikem a trému z vlastního selhání. Taková tréma, již zvládne Argentum nitricum, však musí mít určité charakteristické znaky, kterým se v homeopatii říká modality. Konkrétně je spojena s neklidem, řečností, uspěchaným chováním a strachem, že člověk nedokončí úkol ve stanoveném čase. Úkol, který člověk odevzdá při tomto druhu trémy, vypadá tak, že obsahuje značné množství chyb, je bez řádu a přeskakuje od jedné myšlenky ke druhé, aniž by je byl schopen dokončit.

Z knihy Moderní astrologie a hermetika od J. Franka

 

Jak se objednat?

606 656 289, 605 839 508