Hepar sulphur boduje

Jasně, každý jsme jiný a na každého z nás bude fungovat něco jiného. Obzvláště v homeopatii, která staví svá léčivá předepsání jednak na celostním přístupu, jednak na individualizaci, to bude platit víc než kdekoli jinde. Přesto jsem přesvědčená, že tento homeopatický lék by neměl chybět v žádné domácí homeopatické lékárničce. Může se hodit na jakékoli zánětlivé onemocnění, u něhož nám budou sedět v případě akutního předepsání alespoň základní modality a generálie.

Nedávno jsem se o síle tohoto léku a rychlé cestě k úzdravě mohla přesvědčit spolu s jednou svojí klientkou. Bezmála tři týdny se potýkala s velmi obtěžujícím a vyčerpávajícím kašlem. Protože je hodně zaměstnaná a současně má velmi rezervovaný postoj k léčbě antibiotiky, vyzkoušela nejednu bylinku, babské rady i biochemické soli ve směsi na chřipkové stavy, kterou pořídila někde v zahraničí. Vitamíny se ládovala ostošest, leč kýžená úleva nepřicházela. Ve stavu nejvyššího zoufalství podpořeného pocitem, že se snad nikdy neuzdraví, mě kontaktovala telefonicky. Rozhovor to byl velmi dobrodružný, dramatický a zdlouhavý, neboť ho přerušovaly hojné záchvaty kašle. Podařilo se mi zjistit, že kašel úplně ustane poté, co zalehne, v noci prakticky nezakašle. Okamžitě poté, co ze sebe sundá ráno přikrývku a chce vstát, začne kašlat a tak je to víceméně po celý den. Kašel je převážně suchý, pokud se podaří po nějakém bylinném léku zvýšit expektoraci, celkově se jí uleví. Pacientka je i ve zdravém stavu velmi zimomřivá a citlivá na změny počasí, zejména pokud tyto s sebou přinášejí ochlazení. Tento stav je v nemoci ještě patrnější. Velmi dobře jí dělá teplo v jakékoli podobě, teplem se v každém směru zlepšuje. Její stav jsem se pokusila shrnout do pěti rubrik repertoria Complete. A hádejte, který lék byl zastoupen ve všech pěti rubrikách, a umístil se tak na pomyslném stupni vítězů?

S lékem Hepar sulphur v potenci 15C jsem klientce doporučila užívání TS Ferr phos a Kali mur ve zvýšeném dávkování (minimálně 8 tablet od každé soli denně). Již od první dávky léku se pacientka cítila mnohem lépe, záchvaty kašle byly méně časté a o poznání méně obtěžující a intenzivní. Po dvou dnech užívání problémy zmizely úplně.

Upozornění na závěr:

Jestliže máte stejný zdravotní problém, nemusí to nutně znamenat, že vaše neduhy odstraní právě tento lék. Za vyzkoušení stojí (pokud budou odpovídat symptomy a modality), nicméně pokud nezaznamenáte znatelnou úlevu do 24 hodin, vyzkoušejte jiný lék, popř. vyhledejte lékaře či homeopata. Ideálně 2 v 1.

Použité rubriky:

COUGH; night; amel

COUGH; expectoration; amel

COUGH; uncovering or undressing; agg

COUGH; warmth; amel

GENERALITIES; autumn; agg

Přeju vám všem úspěšný a vyrovnaný souboj s úskalími podzimu.  🙂

 

Jak se objednat?

606 656 289, 605 839 508